Klienci e-marketów coraz częściej decydują się na zamawianie produktów ekologicznych. Liczba osób kupujących w sieci zdrową żywność, napoje, naturalne środki czystości, kosmetyki i wyroby przeznaczone dla dzieci jest aż o 84% większa niż rok temu – wynika z danych zebranych przez e-supermarket Frisco.pl.

Obecnie produkty organiczne znajdują się już niemal w połowie wszystkich koszyków e-konsumentów i stanowią blisko 10% ich wartości. Ponadto, co trzecia osoba kupująca produkty ekologiczne to mężczyzna. Wśród artykułów ekologicznych największą popularnością cieszą się warzywa i owoce – stanowią one niemal jedną trzecią wszystkich organicznych towarów kupowanych w sieci. Na drugim miejscu plasują się stuprocentowo naturalne soki i syropy (w tym również te pochodzące z produkcji kwaszonek) oraz inne napoje – na czele z produktami orkiszowymi i zdrowymi napojami orzeźwiającymi. Klienci e-marketów często wybierają też wyroby zbożowe oraz ekologiczne słodycze, wśród których najczęściej kupują różnego typu czekolady. Jednak eko nie musi być tylko żywność – w segmencie BIO znaleźć można również stworzone wyłącznie z naturalnych składników kosmetyki, a nawet organiczne środki czystości.

Co ciekawe, nie tylko kobiety wpisują się w ekologiczny trend. We Frisco.pl liczba mężczyzn składających zamówienia zawierające towary organiczne zwiększyła się o ponad 80% w stosunku do poprzedniego roku, klienci e-marketów to także panowie i stanowią aż jedną trzecią wszystkich konsumentów kupujących naturalne artykuły.

Internetowe supermarkety mające w swojej ofercie szeroką gamę produktów ekologicznych stają się coraz silniejszymi konkurentami dla wyspecjalizowanych sklepów w których sprzedawana jest żywność ekologiczna. Na korzyść e-sklepów takich jak Frisco.pl przemawia fakt, że klienci e-marketów oprócz oferty z segmentu BIO mogą bez konieczności wychodzenia z domu zakupić od razu towary z różnych innych grup asortymentowych. Dzięki temu łatwiej skompletować zamówienie pozwalające uniknąć kosztów dostawy. Ponadto, we Frisco.pl zamówione artykuły dostarczane są przez kuriera nawet tego samego dnia. Co ważne, zanim dotrą do klienta cały czas znajdują się w odpowiednich warunkach chłodniczych, jeśli tego wymagają, a artykuły chemiczne nigdy nie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie z produktami spożywczymi.

źródło: http://www.ekomercyjnie.pl